Pro trápí obchodníky (1/14) – Nejsou ztotožnění s rolí obchodníka

Nejsou ztotožněni s rolí

Prvním a klíčovým pravidlem je vědět, proč chci obchod dělat. Samozřejmě, že se prodáváme a vyjednáváme denně, ať už v osobním životě se svými dětmi, s rodiči, s kamarády, nebo v práci se svými kolegy, nadřízenými, podřízenými, zákazníky, dodavateli atd.

Když už si však někdo vybere roli obchodníka/ce je nesmírně důležité vědět PROČ. Tato role je energeticky velice náročná, jelikož vyžaduje celou řadu kompetenci (způsobilostí), které jsou nutné pro úspěšné fungování v této roli.

Často se v praxi setkávám s tím, že obchodníci říkají. „Rád komunikuju s lidmi a proto dělám obchod“.

Ano určité předpoklady jsou rozhodně obrovskou výhodou v roli obchodníka. Mít však své sny a vize je klíčové, neboť obchodníka motivují na sobě pracovat. Proto rád s oblibou říkám „pokud chceš vybudovat své podnikání, musíš nejprve vybudovat sám sebe!“

Newsletter

Nenechte si ujít další novinky.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že dochází k sbírání a zpracování osobních údajů. Stisknutím tlačítka „Chci být informován“, souhlasíte s tím, že vám budeme zasílat informace o nových příspěvcích či jiné zdělení. Více o zásadách ochrany osobních údajů naleznete ZDE.